Przejdź do treści

Techniki znakowania

Proponujemy Państwu następujące techniki znakowania:
Sitodruk 360 stopni
Do sitodruku wykorzystujemy specjalistyczne maszyny z uchwytami wykonanymi specjalnie do każdego modelu. Na obracający się pod sitem korpus długopisu zostaje naniesiona farba przeciśnięta raklem przez sito. Metoda ta pozwala na znacznie większe wykorzystanie powierzchni korpusu niż w przypadku tampondruku.
Praktycznie mamy tutaj do dyspozycji cały obwód długopisu, a wysoka precyzja naszych maszyn pozwala na bardzo dokładne pasowanie kolorów i uzyskanie trwałego nadruku - jest to zatem bardzo atrakcyjny dla klienta sposób znakowania.

Tampondruk
Wykorzystujemy tę popularną technikę do nadruku na klipach długopisów, a także na korpusach niektórych modeli. Drukowanie następuje poprzez przeniesienie motywu nadruku z matrycy przy pomocy wypukłego silikonowego tamponu. Znakowany klip lub długopis umieszczony jest w specjalnie wykonanym dla danego modelu przyrządzie, zatem znakowanie jest bardzo precyzyjne.
W naszej drukarni pracujemy na maszynach różnego typu - w tym także na 6-kolorowej maszynie karuzelowej.

Grawerowanie laserowe
Wiązka lasera w sposób bardzo precyzyjny i trwały znakuje powierzchnie metalowe. Uzyskany kolor zależny jest od koloru metalu z którego wykonany jest długopis. Stosujemy także metodę MAGIC LASER 360 pozwalającą na grawerowanie korpusu długopisów po obwodzie.

Trawienie chemiczne
Jest to trwałe chemiczne znakowanie powierzchni metalowych. Wytrawiona powierzchnia jest matowa , ciemnoszara. Ten rodzaj znakowania nie nadaje się do metali lakierowanych.


Naklejka epoksydowa samoprzylepna 3D (dooming). Naklejka jest naklejana na klipsie długopisu. Druk pelnokolorowy

Wróć do spisu treści